Ostutingimused ja pretensiooni esitamine

Ostutingimused

1. Üldtingimused, ulatuvus ja kehtivus

1.1. Tingimused kehtivad kõigi isikute ja ostukeskkonna stiilnemoobel.eu omanik Vikslin OÜ (registrikood: 10059402) asukohaga Lasnamäe 20-10, 11416 Tallinn, Eesti (edaspidi Vikslin OÜ) vahel ja Vikslin OÜ vahendusel  toodete ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.

1.2. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Vikslin OÜ vahendusel toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

1.3. Vikslin OÜ on õigus tulenevalt oma arengust ning parema ja turvalisema kasutamise huvides käesolevaid tingimusi ja hinnakirja muuta ning täiendada. Tingimuste,hinnakirja muudatustest ja täiendustest teatatakse internetileheküljel www.stiilnemoobel.eu ning jõustuva alates muudatuse või täienduse avaldamisest internetileheküljel www.stiilnemoobel.eu . Kui Te edastasite oma tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohaldatakse Teie ja Vikslin OÜ vahel tekkinud õigussuhtele Teie poolt tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimused, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

2. Hinnad

2.1. Vikslin OÜ hinnad kehtivad Ostutingimuste punkti 4.2. alapunktis sätestatud arve tasumise tähtaja jooksul.

2.2. Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu 20%.

2.3. Vajadusel ostetud toodetele lisandub transpordihind, mis arvutatakse Teie ostukorvis.

2.4. Kui toote hind on stiilnemoobel.eu poolt ekslikult sisestatud ning sellest teavitatakse klienti enne või peale kliendipoolse tellimuse esitamist ning stiilnemoobel.eu ja klient ei jõua uues hinnas kokkuleppele on stiilnemoobel.eu-l õigus müügitehingust taganeda. Kliendi tellimus tühistada ja tellimuse eest tasutud summa tagastatakse.

3. Ostukorv ja tellimuse sooritamine

3.1 Teie ostukorv luuakse hetkel, kui olete klikkinud lingile “Lisa ostukorvi”.

3.2. Ostukorvis olevate toodete arvu võite muuta lahtris „Kogus“. Tellimuse vormistamiseks vajutage lingile „Vormista tellimus” ning Teid suunatakse tellimuse vormistamise leheküljele.

3.3. Tellimuse vormistamise lehel sisestage nõutavad andmed. Valige tarneviis ja vajutage “Jätka” ning kui olete tellimuse makseviisi valinud vajutage “Tellin”.

•    Peale seda saate tellimuse vormis märgitud e-maili aadressile arve mida tuleb kinni maksma 3 päeva jooksul täisulatuses, vastasel juhul tellimus annuleeritakse.

•    50% ettemaks sularahas vormistatakse meie mööbli salongides.

•    Järelmaksu vormistatakse meie salongides

3.4. Olge tellimuse vormistamise täitmisel tähelepanelik, sest selle informatsiooni täpsusest ja õigsusest sõltub Teie poolt ostetud toodete kiire ja probleemideta kohaletoimetamine.

3.5. Toodete müügileping loetakse sõlmituks (Lepingu jõustumine) alates sellest hetkest, kui tellimuse eest on tasutud 100% arve summast Vikslin OÜ arvelduskontole v.a. järelmaksu puhul, kui leping loetakse sõlmituks peale kliendi poolt allkirjastatud lepingu saabumist.

4. Tellimuse eest tasumine

4.1. Toodete eest on võimalik tasuda:

1   Pangaülekandega arve alusel

2   Kauba tellimisel 50% ettemaks ja kauba kättesaamisel 50% sularahas

3   Järelmaksuga (liising)

 

4.2. Toodete eest esitatud arve tasumine toimub arve alusel 3 päeva jooksul peale arve väljastamist. Tasudes “Sularahas” ettemaks 50% kuulub tasumisele Stiilne Moobel (Vikslin OÜ) salongides. Lõppsumma kullerile (ainult sularahas) kauba üleandmise hetkel (kui transport tellitud), Või kauba üleandmisel meie laos (sularahas)

4.3. Teie tellimus ja arve tühistatakse juhul, kui Te ei ole 3 päeva jooksul aletes arve väljastamisest tasunud ettemaksu.

4.4. Müügiarve saadetakse Teile e-mailile peale tellimuse vorvistamist.

5. Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine

5.1. Peale tellimuse jõustumist vastavalt Ostutingimuste punktile 3.5. toimetatakse tooted kohale Teie poolt tellimuse vormistamisel sisestatud kontakttelefoni teel kokku lepitud ajal.

5.2. Tooted koos tooteinfoga ja muude toodete juurde kuuluvate dokumentidega toimetab kuller kohale tootelehel määratud tarneaja jooksul.

5.3. Kui Teie poolt tellitud toodet ei ole laos ja see tuleb spetsiaalselt tarnijalt tellida ning on ilmne, et toote kohaletoimetamine kirjelduses määratud tarnetähtaja jooksul ei ole võimalik, ning muudel juhtudel, kui toodete tähtaegne kohaletoimetamine ei ole võimalik asjaoludel, mille eest Vikslin OÜ ei vastuta, teatame sellest Teile. Teie poolt tellimuse vormistamisel märgitud kontakttelefoni või e-maili teel 3-21 tööpäeva jooksul alates lepingu jõustumisest vastavalt Ostutingimuste punkti 3.5. põhjal ning ühtlasi anname teada Teie poolt tellitud toote kohaletoimetamise tähtaja. Juhul, kui kaotate toote kohaletoimetamise pikema tähtaja tõttu huvi toote ostmise vastu, on Teil õigus oma tellimus tühistada (vt täpsemalt punktidest 6.1. ja 6.3.) ning Teie poolt tasutud summa (koos transpordi maksumusega) tagastatakse Teile.

5.4. Kui Teie poolt tellitud tooted on meie laos, võtab kuller Teiega eelnevalt ühendust, et täpsustada toodete kohaletoomise aeg.

5.5. Kuller toimetab tooted Teie poolt tellimuse vormistamisel märgitud aadressile. Sihtkoha hilisem muutmine ei ole võimalik.

5.6. Palun jälgige tellimuse vormistamisel esitatavate kontaktandmete õigsust, vältimaks viivitusi ja arusaamatusi toodete kohaletoimetamisel. Vikslin OÜ ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Teie poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või -õigsusest.

5.7 Kui olete oma paki kätte saanud, vaadake palun alati üle selle seisukord. Juhtudel, kui märkate paki kättesaamisel mingit defekti, palume koheselt sellest teavitada meile aadressil info@stiilnemoobel.eu. Koostage vabas vormis akt, mis kirjeldab tootel olevat viga või puudujääki, samas lisage praakdetaililt foto.

Valides mugava kohaletoimetamisviisi, palun veenduge et Teil on olemas nõutav summa sularahas.

6. Tellimuse tühistamine ja toote tagastamine

6.1. Teil on õigus tühistada oma tellimus peale seda, kui olete toote eest maksnud, kuid toodet pole veel kohaletoimetatud. Selleks tuleb saata Vikslin OÜ e-maili aadressile info@stiilnemoobel.eu vastavasisuline teade koos arve ja oma arvelduskonto numbriga või helistada Vikslin OÜ kontakttelefonil +372 55984297

6.2. Peale toote kättesaamist on tarbijal VÕS mõistes 14 päeva aega tootega tutvumiseks. Juhul, kui toode tarbijale ei sobi, on tarbijal õigus 14 päeva jooksul peale toote kättesaamist oma tellimusest taganeda ja ostetud toode tagastada. Toode peab olema kasutamata ja originaalpakendis. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit: http://stiilnemoobel.eu/?route=account/return/insert hiljemalt 14 päeva jooksul peale kauba kättesaamist. 

6.3. Tellimuse tühistamisel punkti 4.3 või punkti 6.1 sätestatud juhul tagastatakse Teile ostu eest tasutud summa (koos transpordimaksumusega) Teie pangakontole esimesel võimalusel. Kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates sellest, kui olete tellimuse tühistanud, v.a käesolevate tingimuste punktis 6.4 ja 6.2. sätestatud juhtudel. Tellimusest taganemise korral punktis 6.2 sätestatud juhul tagastatakse Teile ostu eest tasutud summa (koos transpordimaksumusega) Teie pangakontole esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates tellimusest taganemise kohta teate saamisest ning tagastatud kauba saabumisest Vikslin OÜ lattu.

6.4. Kui tagastatav toode on rikutud ja põhjustatud asjaoludest, mis ei ole tingitud Vikslin OÜ-st ning toote ebasihipärase kasutamise tulemusena, on Vikslin OÜ-l õigus tasaarvestada toote väärtuse vähenemine Teie poolt toote eest tasutud ning Teile tagastamisele kuuluva summaga. Tasaarvestamiseks saadab Vikslin OÜ Teile tasaarvestamise avalduse Teie e-maili aadressile. Juhul, kui Te ei ole nõus tasaarvestamise teates näidatud väärtuse vähenemisega, on Teil õigus kaasata toote väärtuse vähenemise kindlakstegemiseks sõltumatu ekspert. Ekspertiisiga seotud kulud kannab pool, kelle seisukoht osutus põhjendamatuks.

6.5. Tarbija kohustub kandma kauba tagastuskulud, välja arvatud juhul kui tagastamisele kuuluv toode ei vastanud tarbija tellimusele või on tegemist garantiikorras vahetatava, remonditava tootega.

6.6. Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

7. Pretensiooni esitamine ja nõuetele mittevastava toote tagastamine

7.1. Kaebuse esitamise õigus kehtib 2 aastat

Tarbijal on õigus pöörduda kauba puuduse ilmnemisel kaupleja poole kahe aasta jooksul pärast ostu sooritamist. Kui selgub, et kaubal on tootmisdefekt, tuleb asi kauplejal parandada või asendada. Kui parandamine ebaõnnestub ja asendamine pole võimalik, on tarbijal õigus lepingust taganeda ehk toode tagastada ja saada raha tagasi. Kokkuleppel tarbijaga võib summa hüvitada ka kinkekaartides.

Kaebust võib esitada nii suuliselt kui kirjalikult

Kaebuse võib tarbija kauplejale esitada vabas vormis ja seda kas ise või esindaja kaudu. Esimese pöördumise võib tarbija teha suuliselt, kuid juhul, kui teenindaja ei saa/ei oska/ei tohi ise selliseid küsimusi otsustada, võib ta paluda kaebust kirjalikus vormis.

Kaebuses peaks olema märgitud

Kaebusele peaks lisama ka ostu tõendava dokumendi koopia, milleks võib olla tšekk, arve, pangaväljavõte või muu dokument, millest nähtub tehingu sooritamise aeg ning pooled. Kirjalikule kaebusele peab vastama 15 päeva jooksul.

Esimesel 6 kuul tuleb tõendamise eest maksta kauplejal

Seaduse järgi peetakse esimesel kuuel kuul tekkinud puudust tootmisdefektiks. Kui kaupleja ei ole sellega nõus, peab ta tõendama vastupidist ning seda ka tarbijale selgitama. Tõendamiskohustuse täitmiseks ei loeta lauset: „tootmisdefekti ei tuvastatud“ või „tekkinud vead kuuluvad ekspluatatsioonidefektide hulka“. Tõendamise kulud esimesel kuuel kuul kannab kaupleja. Hiljem tuleb tõendamiskulud kanda süüdlasel ehk tootmisdefekti puhul kauplejal, valest kasutamisest tingitud puuduste korral tarbijal.

Kaebuse esitamise õigus ja garantii on erinevad mõisted

Eelpool kirjeldatud kaebuse esitamise õigust aetakse sageli segamini garantiiga. „Kaebuse ehk pretensiooni esitamise õigus“ ja „garantii“ on aga täiesti erinevad mõisted. Kaebuse esitamise õigus tuleneb seadusest ja see kaitseb tarbijat igal juhul. Garantiid pakuvad tootjad ja kauplejad vabatahtlikult. Täpsemat infot selle kohta, mis vahe on garantiil ning pretensiooni esitamise õigusel, saab tarbijakaitseameti veebilehelt: www.tarbijakaitseamet.ee/index.php?id=15230

Tarbijal on õigus vaidluste lahendamiseks pöörduda tarbijavaidluste komisjoni poole - aadress: Pronksi 12, Tallinn 10117; tel: 3201 920; e-post: avaldus@komisjon.ee; täiendav info tarbijavaidluste komisjoni kohta: www.komisjon.ee.

7.2. Enne kauba kasutamist, palun tutvuge tähelepanelikult kasutujuhendiga ning kasutage toodet vastavalt tootja soovitustele.

7.3. Vikslin OÜ vastutab toodete nõuetele mittevastavuse ja puuduste eest, mis ilmnevad 2 aasta jooksul alates toodete üleandmisest kliendile. Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

7.4. Toote nõuetele mittevastavuse või puuduse korral on Teil õigus nõuda toote asendamist nõuetele vastava ja puudusteta tootevastu või taganeda tellimusest ja tagastada nõuetele mittevastav toode Vikslin OÜ kulul.

7.5. Nõuetele mittevastava toote tagastamise korral kantakse toote eest tasutud summa (koos transpordimaksumusega) Teie pangakontole esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates tellimusest taganemise ja toote tagastamise soovi kohta teate saamisest.

Garantii alla ei kuulu:

•    toote kasutamisel tekkinud häired, mis on põhjustatud seadmete väärast kasutusest ja kasutusjuhendi nõuete eiramisest;

•    toote kasutamisel tekkinud häired, mis on põhjustatud selle juhuslikust või tahtlikust vigastamisest kasutaja poolt;

•    toote kasutamisel tekkinud häired, mis on tingitud äikesest või mõnest muust loodusnähtusest (force majoure);

•    toote kasutamisel tekkinud häired ja füüsilised vigastused, mis on tekkinud tahtmatu või tahtliku füüsilise vigastuse tagajärjel;

•    toote kasutamisel tekkinud häired ja füüsilised vigastused, mis on tekkinud kauba sisemusse sattunud kõrvaliste esemete, vedelike, putukate, üleliigse tolmu jne poolt;

•    toote kasutamisel tekkinud häired ja füüsilised vigastused, mis on põhjustatud mitteoriginaalosade või ebasobivate tarvikute kasutamisest;

•    tooted ja detailid, mille seerianumbrid, kontrollkleebised või markeerivad kleebised on rikutud, vahetatud või eemaldatud;

•    kahjudele, mis on tekkinud toote ebaõigest kasutamisest, toote kasutamisel selleks mitte-ettenähtud eesmärgil;

•    kuluva iseloomuga osad (hinged, ukselingid, käepidemed) ning pakend ja dokumentatsioon;

•    Ilma nõuetekohaselt vormistatud dokumendita või arveta või antud garantiitingimuste puudumisel garantii ei kehti;

•    toote kasutamisel tekkinud häired, mille on põhjustanud kauba tehniliste omaduste muutmine, mida on teostanud tootja poolt sertifitseerimata isik või teenindus;

•    defekte ega väidetavaid defekte, mis on tulenenud asjaolust, et toodet kasutati koos toote, tarviku, mida tootja või müüja ei ole valmistanud või tarninud ning asjaolust, et toode ühendati sellise toote, tarviku, mida müüja või tootja ei ole valmistanud või tarninud.

7.6 Juriidilistele isikutele kehtib 6-kuune garantii tähtaeg kaupadele, millele kehtib sama või pikem garantii tähtaeg füüsilistele isikutele.

8. Vastutus ja vääramatu jõud

8.1. Vikslin OÜ vastutab Teie ees ja Teie vastutate Vikslin OÜ ees teisele poolele käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

8.2. Vikslin OÜ ei vastuta Teile tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida Vikslin OÜ ei saanud mõjutada ning mille saabumist Vikslin OÜ ei näinud ette ega võinud ette näha (vääramatu jõud). Vääramata jõua 

all mõistetakse õigusteaduses mis tahes ettenägematut sündmust, mille toimumise aega ja viisi ei saa lepingusõlminud pooled kontrollida ega ära hoida. Kui vääramatu jõud takistab üht või mõlemat lepingu pooltest oma lepingujärgseid kohustusi täitmast, ei ole nad selle eest vastutavad.

Vääramatuks jõuks on tavaliselt sõjadmässudstreigid või üleujutusedmaavärinad ja vulkaanipursked, kolmanda riigi tollitegevus.

9. Muud tingimused

9.1. Kõiki Vikslin OÜ külastamise ja ostude sooritamise käigus teatavaks saanud kliendi isikuandmeid käsitletakse kui konfidentsiaalset infot. Vikslin OÜ ei avalda temale teatavaks saanud andmeid kolmandale osapoolele, soovi korral on külastajal õigus nõuda oma andmete kustutamist Vikslin OÜ andmebaasist. Ka Vikslin OÜ-l puudub neile juurdepääs.

9.2. Käesolevates tingimustes eraldi lahendamata küsimustes lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest.

9.3. Teie ja Vikslin OÜ vahendusel toodete tellimise ja ostmisega tekkinud vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on Teil õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijavaidluste komisjoni. Vaidluste lahendamisel lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest.

9.4. Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@stiilnemoobel.eu või helistada telefonil: +372 55984297